0 Kč

Proč právě náš Vitamin C 

 

Vzhledem k velkému množství produktů s obsahem Vitaminu C je jistě vhodné zvážit, který si pořídit. Jde o naše tělo - zaměříme se tedy na to, jak co nejefektivněji Vitamin C přijmout do našeho těla. Dále pak na jeho kvalitu a cenu. Samozřejmě se také vyvarujeme zbytečným chemikáliím.

 

V jaké formě Vitamin C přijmout?
Budeme hledat takové produkty, které nám umožní nepolykat zbytečně nějaké tobolky (jejich hodnota pro organismus je nulová). Cílem by tedy mělo být hledat prášek rozpustný ve vodě. Právě ten totiž naše tělo dokáže nejlépe a nejjednodušeji zužitkovat bez zbytečných energetických ztrát.

 

Jaké množství v jedné dávce?
Obecně vzato, Vitaminem C se není možné předávkovat. Jediné, co nám při příliš velké dávce hrozí, je mírný průjem. Pravdou je, že v rámci očisty těla toto není vůbec na škodu a můžeme tak zdravou formou ulehčit svým střevům. Minimální doporučená denní dávka je v ČR stanovena na hodnotu pouhých 80mg, Jedná se však pouze o množství potřebné k tomu,  aby se nám nerozvinuli kurděje.  Bohužel se však nejedná o dávku, která by našemu tělu dodala vše, co ke svému harmonickému chodu potřebuje. Stejně tak je až příliš obecné říci, kolik by který člověk měl Vitaminu C denně přijmout. Záleží na životním stylu, psychické i fyzické zátěži, na zdravotní kondici, případných nemocech... Řekněme tedy, že můžeme jako vhodnou denní dávku označit množství kolem 1000mg a více.

 

Čemu se vyvarovat?
Na našem trhu existuje nepřeberné množství doplňků, jež slibují, že nám dodají potřebné množství Vitaminu C a že jsou to nejlepší pro naše tělo. Sledujte tedy informace o složení. Produkt by měl obsahovat Vitamin C (kyselina askorbová) a v lepším případě i výtažek z citrusových či lesních plodů nebo šípku. Více našemu tělu netřeba. Tedy – pokusme se společně vyhnout látkám jako plnidla (mikrokrystalická celulóza, hydroxypropyl­methylcelulóza), protispékavá látka (stearan hořečnatý), potahovací látky (hydroxypropyl­methylcelulóza, mastek) a barviva. Ano, i tyto chemikálie se v běžně dostupných doplňcích výživy vyskytují.

 

Výše popsaná pravidla byly i pravidly, kterými jsme se řídili při vývoji našeho vitaminu C. Tedy – je v prášku - rozpustný ve vodě, obsahuje celých 60% objemu čisté kyseliny askorbové a je bez příměsí, které jen degradují čistotu výsledného produktu. Jako poslední faktur je jistě vhodné zmínit cenu. Za pouhých 500,- Kč získáte 500g vitaminu C, jehož čistá obsah kyseliny askorbové činí celých 60% tedy 333g. Zbylých 40% mohou být jablka, brusinky, pomeranč či lesní plody. Záleží na Vaší chuti.

 

Náš Vitamin C rozpustný ve vodě je také velmi chutný a osvěžující nápoj vhodný k letnímu osvěžení i zimnímu probuzení.