0 Kč

Koupelová sůl - zajímavosti

 

Proces osmózy, na kterém je princip zásaditých koupelí postaven, je procesem takzvaného pasivního transportu. To znamená, že pro její fungování není nutná žádná energie. Tím je zajištěno, že při vykonávání této procedury nedojde k úbytku našich energických zásob. Předpokladem pro fungování osmózy je skutečnost, že na jedné straně membrány je vyšší koncentrace molekul vody než na straně druhé. Pokud tohoto dosáhneme, začnou se molekuly vody přesouvat z prostoru s vyšší koncentrací vody (kyselé škodliviny) do prostoru s nižší koncentrací vody (voda ve vaně).

Pocení a zbavování se toxinů probíhá i po ukončení koupele. Důvod je ten, že v tu chvíli naše buňky perfektně pochopily, jakou mají příležitost k očistě, a rozhodly se ji plně využít. Dostavuje se 15 až 60 min. po koupeli a většinou k němu dochází až při další proceduře. Tělo při něm dočišťuje, co započalo při rituálu samotném. Dopocování je provázeno příjemnou únavou, která motivuje dotyčnou bytost k relaxaci a poklidnému popíjení citrusové šťávy.

Zásaditou koupelovou sůl můžete použít i pro výplachy nosu. Tímto proplachováním si pročistíme a uvolníme dutiny v oblasti hlavy, čelistní a čelní dutiny a velmi posílíme obranyschopnost celé hlavy, úst a hltanu. Zásadité výplachy jsou důležité při všech látkových problémech očí, uší a mozku.