0 Kč

Magazín "Víte, že..."

 

Tento blog je věnován vám, kteří jste přestali být lhostejní k sobě, svým blízkým i ostatním lidem, a kteří jste pochopili, že na naší planetě zdaleka není všechno tak, jak nám říkají politici, nejrůznější autority a mainstreamová média. Zejména ve zdravotnictví, pod přísným dohledem farmaceutického monopolu je nepochopitelně dlouho a důsledně skrýváno neskutečně mnoho, pro lidstvo životně důležitých informací, pokrokových vědeckých studií a nových, velmi účinných zdravotních technologií, které by lidem sice přinesly trvalé zdraví, radostný život a plno pozitivních změn, ale už by nepřinesly žádné zisky těm, kteří ovládají celosvětové zdravotnictví a předstírají humanitu, Tento blog vám bude bezplatně, formou každodenního magazínu přinášet takové informace, které se globálně materialistické společnosti nevyplatí „tržně“ prosazovat, ani propagovat a ani zveřejňovat. Pokud vás obsah našeho blogu zaujme, staňte se našimi pravidelnými čtenáři a nabídněte tyto informace všem, na kterých vám záleží či těm, kteří jsou připraveni přijmout pravdu, která je leckdy nepříjemná a někdy i třeba trochu bolí, ale je nezbytná k naší celkové orientaci a k tomu, abychom se stali skutečnými a nezávislými lidmi, kteří se budou moci, díky široké informovanosti svobodně rozhodovat v tak důležité věci, jako je naše zdraví.

O. Veselý

1.9.2018 - 93

Špatná strava způsobuje osteoporózu, odvápnění kostí

Na jednom setkání jedna žena vznesla smutnou otázku: proč jsou její kosti slabé, když skoro celý její život pije v průměru 1,5 l mléka denně, jí mléčné polévky a kaše jsou v jejím jídelníčku každý druhý den. Když byla nachlazená, konzumovala ve velkých dávkách vápník a vitamín C… Jejími slovy její organizmus dostával více vápníku, než bylo potřeba, ale když si zlomila ruku, kost nesrůstala. V té době jí byla zjištěna osteoporóza. Proč? Jde o to, že vápník v podobě, v jaké ho konzumujeme (pasterizované, odtučněné mléko, syntetické preparáty, tabletky atd.), organizmus nevstřebává a tělo je pro takový vápník pouhým „tranzitem“.

Dvě podoby vápníku
V přírodě se vápník vyskytuje ve dvou podobách. „Dobrý“ vápník, čili organický, lehce vstřebatelný pro kosti. Ten se nachází v zelenině, ovoci (hlavně ve slupce), v čerstvě připravených, ovocných a zeleninových šťávách, vejcích, skořápkách vajec, otrubách, pšeničných a ovesných klíčcích, v oříšcích, medu, čerstvém, nepasterizovaném kozím a kravském mléce, máku, sezamu.

„Špatný“ vápník – anorganický, těžce vstřebatelný pro stavbu našich kostí – je ve všech rafinovaných produktech, v chlebu, pasterizovaném nebo vařeném mléce a všech jeho kyselých výrobcích, v převařené vodě, ve všech tepelně zpracovaných produktech (zahřívání nad 100 stupňů C, vaření, smažení) i v preparátech synteticky vyrobeného vápníku. Pokud jsou základem naší stravy rafinované, pasterizované výrobky, převařené mléko, připečený křupavý chléb, tepelně zpracované výrobky, kdy hlavně používáme převařenou vodu (právě tak se stravuje většina lidí), pak je jasné, proč tak rychle osteoporóza likviduje kosti dnešního člověka.
„Dobrý“vápník, čili organický vápník tvoří v organizmu soli, které se lehce rozpouštějí, které jsou nezbytné pro krevní oběh, chrání naši krev před bakteriemi, podílejí se na normálním růstu kostí a zubů. Zlepšují práci nervového systému a vykazují obranné účinky.
„Špatný“ vápník je sice v malé míře využíván pro růst kostí. Většinou je však potřebný pro vznik solí vápníku, které se nerozpouštějí a jsou vlastně základem ledvinových, jaterních i žlučových kamenů.

2.9.2018 - 94

Cukr - hlavní nepřítel vápníku

Každý by měl pochopit jednoduchou pravdu: náš organizmus je celistvý systém, ve kterém jsou všechny naše buňky propojeny nespočetným množstvím reakcí, a pouze komplexní vliv na všechny životně důležité systémy a orgány dovoluje zlikvidovat potíže, nezávisle na tom, kde se zabydlely: v kostech, srdci, játrech nebo v palci levé nohy.

Je všeobecně známo, že výrobky, jako jsou maso, sýr, cukr, živočišné tuky, dodávají během trávení velké množství škodlivých kyselin (mléčná, šťavelová, močová a jiné). Soli vápníku neutralizují tyto kyseliny, protože tak chrání organizmus před otravou. Čím více je v naší potravě výše uvedených produktů, tím méně je vápníku v kostech.

Cukr – hlavní nepřítel vápníku
Jednou z hlavních příčin deficitu vápníku v těle je nadměrná konzumace cukrů a výrobků, které jej obsahují. Cukr je syntetickým výrobkem a při trávení tak vzniká hodně jedovatých kyselin. Abychom je neutralizovali, je potřebné ohromné množství minerálních solí, do jejich složení patří především vápník. Odkud je organizmus bere? Tam, kde je ho nejvíc – z kostí a zubů. Jestliže vezmeme v úvahu fakt, že lásku k cukrovinkám pěstujeme v našich dětech od raného dětství (sami také jíme cukr denně, a to v množství stokrát překračující normu), je hned jasné, proč děti bojují s kazivostí zubů, dospělí s paradontózou, osteoporózu a kosti starých lidí připomínají díravý ementál.
Nyní můžeme vyvodit několik důležitých závěrů
Tudíž skoro 80–90 % vápníku obsaženého v pasterizovaném mléce není vstřebáno organizmem. Co tedy zůstává v organizmu po použití pasterizovaného mléka? Kasein (těžko stravitelná bílkovina, využívaná v průmyslu jako surovina k výrobě organického lepidla), živočišný tuk, který zvyšuje hladinu cholesterolu, a radioaktivní prvek stroncium ­90, jenž je neodlučitelným společníkem vápníku v mléce.

3.9.2018 - 95

Vitamin D a pozitivní vliv slunce na naše zdraví

Vitamín D – „společník“ vápníku
Základní funkcí vitamínu D je regulace výměny vápníku v organizmu. V ledvinách vzniká z vitamínu D sloučenina, která vstřebává vápník, přičemž tato reakce je možná pouze s přispěním vitamínu C. Proto jsou vitamíny D a C nezbytnými složkami při vstřebávání vápníku kostní tkání. Není možné poskytnout organizmu dostatečné množství vitamínu D v nutričních výrobcích. Hlavním zdrojem vitamínu D jsou vejce, která „lékaři“ nedoporučují jíst vzhledem k vysokému obsahu tuku, který prý později vede ke vzniku cholesterolu v těle (s tím kategoricky nelze souhlasit). Smetanové máslo se urputně a tržně snaží nahradit syntetickým margarínem, ze kterého se vitamín D jen těžko uvolňuje.

Játra a ryby obsahují v syrové podobě hodně vitamínu D (ale my ani syrová játra, ani syrové ryby nejíme a po tepelném zpracování v nich zůstává minimální množství vitamínu D). Tento vitamín se triviálně jmenuje „vitamín slunce“, poněvadž vzniká v organizmu pod vlivem ultrafialového záření. Od jisté doby se nám snaží namluvit, že pobyt na sluníčku podporuje růst nádorových onemocnění. Slunce se stalo hlavním viníkem našich zdravotních potíží. Ze všech stran specialisté varují: vyhýbejte se sluníčku, ničí vaše zdraví. Přitom zapomínáme, že slunce je pramenem všeho, co na zemi žije.

Pod vlivem slunečních paprsků se v našem organizmu tvoří vitamín D. Jeho základní funkcí je vstřebávat vápník. Vitamín D je nezbytný k tuhnutí krve, k tvorbě normální velikosti kostí a tkání, ke správné srdeční činnosti a činnosti nervové soustavy. Při nedostatku vitamínu D (v důsledku deficitu slunečních paprsků) je silně poškozená látková výměna a hůř pracují cévy. Není tak zabráněno bakteriím, aby se dostávaly lehce do krve, což ve značné míře oslabuje obranné funkce organizmu. Když se vystavujeme slunečním paprskům, je třeba mít vždy na paměti, že člověk je má přijímat v malých dávkách. Proto doba pobytu na slunci se doporučuje v intervalech 20–30 minut 1 až 2 krát denně. Jinak přebývejte ve stínu. Využívejte slunce pro zdraví, a ne pro opálení. Je vědecky doloženo, že nejlepší doba na sluneční koupele je ráno od východu slunce do desáté hodiny. Mezi 10. a 17. hodinou mají sluneční paprsky vysokou radiaci, pálí tělo, které rychleji stárne.

4.9.2018 - 96

Vaječná skořápka není smetí

Při léčbě osteoporózy pomáhá skořápka z vajec. Je totiž ideálním zdrojem vápníku, který je v 90 % vstřebáván organizmem (kostmi). Kromě uhličitanu vápenatého jsou ve skořápce všechny pro organizmus nezbytné mikroelementy: měď, fluor, železo, mangan, molybden, síra, křemík, zinek a jiné – dohromady 27 složek! Složení vaječné skořápky je velice podobné složení kostí a zubů.

Němečtí a maďarští vědci, kteří prováděli 15 let výzkum vlivu vaječné skořápky na organizmus člověka, si u dětí a dospělých všimli, že používání skořápky má pozitivní výsledky při lámavosti nehtů, vlasů, krvácení dásní, zácpě, podrážděnosti, nespavosti, chronické chřipce a astmatu. Jak se ukázalo, vaječná skořápka nejenže posiluje kostní tkáň, ale současně také odstraňuje z organizmu radioaktivní prvky.

Skořápky z domácích vajec pečlivě očistěte a pak vyvařte ve vodě, aby byly zbaveny povrchových nečistot a patogenních organismů. Terapie skořápkami“ při léčbě a prevenci osteoporózy může přinést velký užitek pro naše zdraví, a co je nejdůležitější, nezpůsobuje žádné vedlejší účinky. Metoda používání vaječných skořápek je jednoduchá a nevyžaduje žádné náklady.

5.9.2018 - 87

Konzumace živočišných bílkovin

Ohromné množství kyselin vzniká kvůli konzumaci bílkovinných výrobků živočišného původu. Slučují se s vápníkem, čímž tvoří toxické nerozpustné krystalické sloučeniny. Organizmus tyto sloučeniny není schopen odstranit, a tak se začínají ukládat v našich kloubech. Tento proces trvá dlouhá léta a málokdo si ho všímá až do chvíle, když nám klouby začínají dělat potíže. V každém kloubu je specifické mazivo, které garantuje jeho pohyblivost. Zde hraje velkou a nezastupitelnou roli vitamín C, který je mimo jiné zodpovědný za tvorbu kolagenů, doporučuje se pravidelně užívat alespoň 5 g denně, ale ideálně 10 až 15 g.
Nezávisle na tom, zda máte 40, 60 nebo 70 let, množství maziva se nemění. Ale když nerozpustné vápnité sloučeniny vytlačují mazivo z kloubů, funguje to podobně jako cement, tehdy pociťujeme bolest a zmenšuje se pružnost a pohyblivost kloubů. Prvním objektem útoku jsou dolní končetiny. V nohou je více kostí nežli v každé jiné části těla (v chodidle až 26). Z chodidel se toxické krystalky přemisťují výše, což způsobuje, že cítíme bolest v kolenou. Později se přesouvají do kyčelních kloubů. Všimněte si, jakým způsobem vstáváte ráno z postele. Každý druhý den naříkáte: „Ach, moje záda!“ Roky letí a toxické krystalky se posouvají ještě výš – do páteře, potom berou útokem ramena, šíji, lokty a dokonce prsty.
Kyselina močová – tichý vrah
Bůh stvořil pokrm a Ďábel kuchaře. Tato pravda je námi bohužel zcela opomíjená. Tak rádi jíme, že už z nadměrné konzumace potravy ztrácíme rozum. Náš organizmus prostě nezvládá zpracovávat tak velké množství potravy. Vědomě jej nutíme k hromadění nestrávených zbytků potravy v různých částech našeho těla. Nestrávené zbytky se během několika let rozkládají, tráví náš organizmus zevnitř, způsobují různé choroby a předčasně oslabují naše tělo. Téměř všechny chronické nemoci mají svůj původ v kyselině močové, která postupně jako rez požírá organizmus. Odkud se bere? Za prvé z přemíry konzumované potravy a za druhé z velkého množství potravin bílkovinného původu (maso, mléko, uzeniny, salámy atd.). Nemoci kloubů, kostí, bolesti v páteři, chronický revmatizmus, artritida, dna, osteoporóza atd. – všechny tyto nemoci jsou způsobeny přebytkem kyseliny močové v organizmu. Chronický revmatizmus je především chorobou starších lidí a je to daň za špatné stravovací návyky během života. 
Můžeme s přehledem říci, že revmatizmus je zrcadlem, ve kterém se odrážejí naše špatné stravovací návyky na materiální úrovni a na úrovni duchovní je obrazem nezpracování nejrůznějších traumat a stresů.

6.9.2018 - 98

Odstraňování usazenin pomocí citrónové léčby

Při zbavování se kamenů pomocí citrónové šťávy je potřeba dodržovat výše uvedené schéma. Citrónová šťáva je jedním z nejlepších prostředků proti kamenům. Je třeba dodat, že se během kúry za několik dní zvýší činnost ledvin. Moč může změnit barvu, je tmavší, může se také ukázat usazenina cihlové barvy obsahující soli kyseliny močové. V první fázi léčby bývá množství usazenin na jeden litr velké. Svědčí o tom fakt, že organizmus začal pod vlivem kyseliny citrónové prudce odstraňovat kyselinu močovou. Na konci kúry se moč barví jantarovou barvou a nejsou vidět usazeniny, což poukazuje na to, že v organizmu není přebytek kyseliny močové.

Jak můžeme vysvětlit tak podivuhodné působení citrónové šťávy? Kyselina citrónová je jedinou kyselinou, která na sebe váže v organizmu vápník. Ve výsledku metabolického procesu se vytvoří unikátní sůl. Při jejím rozpouštění získává organizmus fosfor a vápník, prvky, které normalizují látkovou výměnu a regenerují kostní tkáň.
Přijímáním kyseliny citrónové organizmus udržuje energii a tu můžeme využít k očištění kostí. Zejména cenné je, že během citrónové kúry v organizmu vzniká přírodní kyselina amino­citrónová, která je složkou prakticky všech farmak předurčených k boji s výše popsanými chorobami. Ještě několik užitečných rad na téma konzumace citrónů. Když vás začíná bolet v krku, ukazují se první symptomy angíny, je třeba každých 15 minut sát jeden plátek citrónu, protože dokonce i v minimálním množství zabíjí roztok kyseliny citrónové všechny bacily. Pokud trpíte paradentózou nebo vás bolí dásně, vyplachujte pravidelně ráno a večer během 2 týdnů ústní dutinu sklenicí teplé převařené vody s přídavkem citrónové šťávy.

7.9.2018 - 99

Jak zbavovat usazených solí v těle pomocí bobkového listu

Na závěr této části si připomeňme osvědčený příklad, jak se zbavit usazených solí díky bobkovému listu.
5 gramů bobkového listu dáme do 300 g vody a 5 minut vaříme. Poté necháme v termosce stát. Roztok slijeme a s malými přestávkami po doušcích pijeme v průběhu 12 hodin. (Nápoj nesmíte vypít najednou, jelikož byste mohli vyvolat krvácení.)

Tuto proceduru opakujeme 3 dny. Po týdnu se jí můžeme podrobit znovu.

Nedivte se, pokud se objeví růžová moč, a to dokonce každou půlhodinu. Jde o to, že soli se rozpouštějí tak intenzivně, že dráždí močový měchýř. O tom, že soli se rozpouštějí opravdu výrazně, se lze přesvědčit po jednom až dvou týdnech. Jestliže se vám neohýbaly klouby nebo vás bolely, cítili jste bolesti související se změnou počasí, překvapí vás pozitivní změna.

8.9.2018 - 100

Co je to ta rakovina za nemoc

Pokud požádáte onkologa o vysvětlení, co je to ta rakovina za nemoc, pravděpodobně vám řekne něco takového: Rakovina je souhrnný název pro celou řadu nemocí – až 2000druhů i víc. Každá jednotlivá nemoc má svou vlastní jedinečnou biologii a je třeba ji napadnout (léčit) pro ni specifickým způsobem. Společným znakem všech těchto nemocí je, že se projevují nekontrolovatelným růstem zhoubných (maligních) buněk. Buňka je zhoubná, pokud ztratila schopnost zaniknout přirozeným naprogramovaným buněčným způsobem (tento proces je známý jako apopteóza), a pak se tyto nekontrolovatelné buňky snadno šíří do dalších částí těla, čímž roznášejí i onemocnění. Tak se liší zhoubný nádor od nezhoubného (benigního).
Ortodoxní onkologové tvrdí, že nejlepší způsob, jak se s rakovinovými buňkami vypořádat, je zabít je, zneškodnit, odstranit, otrávit, napadnout je zbraněmi. Přesně takové postupy se používají u ortodoxních metod v léčbě rakoviny.
Tvrdí, že problém leží uvnitř buňky, v samém jádru DNA. Ve zkratce, že je to buňka s geny, která se z nějakého neznámého důvodu, se kterým bychom si neměli lámat hlavu, stala zhoubnou a deviantní, a proto je třeba ji odstranit. Lékaři se chovají podobně a podle instrukcí těch, kteří vládnou naší planetě, vedou neustále války, podporují boj, násilí, konfrontaci, hlavně když teče krev proudem.
Celostní terapeut však v tuto chvíli zvedá prst a říká: „Počkejte, ne tak rychle. Vynechali jste zásadní otázku. Buňky se nestanou zhoubnými jen tak bezdůvodně a s vysvětlením, že jde o náhodu či náhlou nevysvětlitelnou mutaci, na nás nechoďte.“ Pokud se rakovinová mutace spouští, pak musel spoušť zmáčknout nějaký vnější faktor. To samotné tělo a buněčný metabolizmus v okolních tkáních způsobuje proměnu buněk. Jednoduše řečeno, buňka vyrůstající ve zdravém prostředí se bude nadále vyvíjet zdravým způsobem, buňka vyrůstající v nezdravém prostředí se stane deviantní. Stane se deviantní, protože je to jediný způsob, jak může v nezdravé tkáni přežít. Pokud tedy změníme stav těla či tkáně z nezdravého na zdravé, může se rakovinová buňka opět přeměnit z nezdravé zpět v normální buňku.
Celostní terapeuti jsou přesvědčeni, a mnoho konkrétních důkazů to potvrzuje, že proměna tělesných tkání ve zdravé stačí k uzdravení z rakoviny.
Jinak řečeno, rakovina není zlo ani neznámý nepřítel. Je ve skutečnosti naším přítelem, který zuřivě signalizuje, že je v těle velký problém, který mohl vzniknout na fyzické nebo duchovní úrovni.

9.9.2018 - 101

Klíčovými příčinami rakoviny
je zakyselení a nedostatečné okysličení tkání

Mezi symptomy vyvolané nedostatečným okysličováním a zakyselením organizmu patří bledost, špatné prokrvení končetin (studené nohy a ruce), někdy závratě a duševní zatmění. Duševními symptomy pak jsou: slabá duševní a mravní síla, snadno se takový člověk nechá porazit, má přesvědčení, že není schopen vynaložit úsilí, které je k něčemu třeba, je snadno zranitelný a mírně dezorientovaný.
Z pohledu onkologů je jediným podstatným cílem zabít zhoubné buňky. Z pohledu celostních terapeutů nejde však o nic jiného než o podvod. Řekněme, že se onkologovi podaří zabít všechny zhoubné buňky – ale co potom? Hlubší příčiny se léčba nijak nedotkla. Nezdravý metabolizmus bude dál produkovat nové rakovinné buňky, a ty bude třeba znovu odstraňovat. Kolikrát bude pacient schopen snášet tak těžký trest jako jsou klasické onkologické metody, jako je chemoterapie a ozařování?
Pro mnoho lidí je slovo rakovina spojeno se slovem smrt. Očekávat to nejhorší je ale zlé, protože takové předpoklady se rády vyplní. Je důležité nepropadat skepsi a myslet si: Jestliže neexistuje žádný lék, tak proč se mám o něco snažit? Rozhodně říkám: způsoby léčby existují! A to desítky způsobů.

10.9.2018 - 102

Pokud existují způsoby léčby rakoviny, tak proč nebyly prověřeny?

Je jasné, že farmaceutické firmy nemají vůbec žádný zájem na dokazování, že nějaký přírodní produkt nebo strava dokáže léčit rakovinu. Z produktů, které nejsou patentovatelné, nejsou takové zisky, jaké si farmaceutické firmy představují. Jsou zavázány svým akcionářům a musí dosahovat co největší zisk prodejem farmaceutických drog. Stejně jako každá jiná veřejná společnost jsou morálně zavázány maximalizovat zisky a bojovat proti všemu, co by se mohlo jejich zisků negativně dotknout. Nepatentované přírodní látky jsou pro ně samozřejmě ekonomicky bezvýznamné a navíc to je obrovská konkurence. Význam proto pro ně mají jen patentované drogy.
Pokud existují účinné způsoby léčby rakoviny, proč o nich lékaři nikomu neřeknou?
Je pro to mnoho důvodů. První je, že jsou lékaři silně ovlivněni farmaceutickými firmami. V poslední době se objevila řada knih, napsaných bývalými redaktory různých lékařských časopisů, které kritizují lékařskou profesi právě za způsob jakým se nechali vtáhnout do farmaceutického průmyslu. Lékaři v některých zemích – konkrétně to platí v USA – mohou být dokonce vyřazeni z registru lékařů a může jim být odebrána licence k provozování lékařské praxe, pokud doporučují pacientům s rakovinou úpravu stravy a potravinové doplňky. V některých státech jsou metody jako ozařování a chemoterapie – jakkoliv jsou neúčinné a nebezpečné – dokonce nařízeny zákonem.
Rakovina je známkou toho, že jste doposud žili nezdravým způsobem života, alespoň v některých zásadních ohledech. Pokud jste schopni nalézt příčiny problémů a dát je do pořádku, pak máte slušnou pravděpodobnost, že se dožijete 100 let. Pokud chceme nemoc pokořit, musíme změnit způsob myšlení a naše názory. Pokud navštívíte celostního terapeuta, budete muset změnit starý způsob života, což vás přivede k uzdravení nebo dokonce k zářivému zdraví. Pro mnoho lidí je takové uvažování ale příliš komplikované a vyčerpávající. Raději zůstanou u starého způsobu života, ať to stojí, co to stojí.
Je dobře známo, a přiznávají to i lékařští odborníci, že 80 % z toho, co lékař činí, nemá žádné vědecké opodstatnění. Tento údaj je pravidelně zmiňován v lékařských časopisech. A ještě k tomu je velká část výzkumů, které mají používání chemických léků při léčbě podložit, tak zmanipulovaná, že se na ně nelze vůbec spoléhat. Mnoho léků se tak užívá způsoby, které nejsou podloženy platnými důkazy. Mezi lékaři jsou tyto nedostatky dobře známy, ale pacienti se o nich nedozví.

11.9.2018 - 103

Jak se zbavit rakoviny – podpůrné metody 1

Meditace
Nejvýznamnější technikou využití síly mysli je meditace. Existuje řada druhů meditací. Zaměřme se na ten druh meditace, který spočívá v soustředění mysli na dýchání. Probíhá tak, že sedíte na tichém místě, v pohodlné, uvolněné, ale vzpřímené poloze a necháte mysl sledovat dech, výdechy a nádechy. I když se soustředíme především na výdech, ukázalo se, že je tím ovlivněn nádech a dojde k jeho zvětšení. Cílem je zvýšit okysličení tkání, je to důležitý psychologický jev. Meditace má i další pozitivní účinky. Z psychologického hlediska uklidňuje mysl a zvyšuje pocit spokojenosti. Dochází k tomu v důsledku změny druhu mozkových vln, ke které dochází při hluboké meditaci. Jak známo, stres je velkým nepřítelem našeho zdraví, a proto je jakýkoliv způsob uvolnění vítán. Půlhodina meditace ráno a pokud možno půlhodina meditace večer budou velmi dobře stráveným časem.
Harmonizace
Harmonizujte se pomocí magnetoterapie, léčebných frekvencí, muzikoterapie, aromaterapie a pozitivního přístupu k životu.
Vizualizace
Dalším druhem meditace je vizualizace. Vizualizace je technika vyvolání nějaké představy a její udržení po co nejdelší dobu. Můžete si představovat rakovinu jako květinu, která vadne a zemře, anebo jako přítele, kterého doprovodíte na vlak a zamáváte mu na rozloučenou. Zavřete oči a mluvte se svým nádorem. Řekněte mu, ať odejde a nechá vás na pokoji.
Úspěšné vyléčení je spojeno s vaším rozhodnutím vzít na sebe odpovědnost za své zdraví a také poznání, že jen vy sami jste za své zdraví odpovědní a jen vy můžete svůj stav změnit.

12.9.2018 - 104

Jak se zbavit rakoviny – podpůrné metody 2

Miluj a odpouštěj
Rakovina je mimo jiné i cestou nezvládnutých emocí, proto miluj a odpouštěj sobě i ostatním. Mnozí z nás v sobě nosí zlobu – mnohdy zlobu, kterou nemůžeme vyjádřit, a tak ji uzavíráme do svého nitra, směřujeme ji k sobě nebo pociťujeme zoufalství. Život se zdá být prázdný a beze smyslu. Můžeme se cítit uvězněni ve vztahu nebo v práci, kterou nechceme, nebo máme zablokovanou cestu do budoucna či znemožněné prožívání přítomnosti.
Dle tradiční čínské medicíny jsou v těle energetické dráhy, meridiány, které spojují hlavu a nohy a různé orgány a systémy mezi nimi. Ve stavu zdraví proudí energie volně. Ve stavu nemoci dochází na různých místech k blokádám toku energie.
Zablokované emoce budou mít negativní dopad na energetický systém těla, což se projeví negativními důsledky v orgánech a systémech v jiných částech organizmu. Všichni známe pocit uvolnění, když dovolíme nějaké emoci, aby se projevila. Uvolnění, když se dozvíme, že jsme složili zkoušku, proud štěstí, když diskuze probíhá v přátelském duchu, pocit síly, když se rozhodneme udělat něco, co je pro nás důležité.
První věc, kterou se musíme naučit, je, že zdraví a štěstí je projevem lásky, což je nejsilnější a všemocná emoce. Naším cílem je dosáhnout lásky a nechat ji proudit skrze nás.
Vybavte si všechny lidi, na které máte zlost nebo k nim cítíte nenávist. Nyní jim odpusťte. A když si každého jednotlivě vybavíte, snažte se dostat do stavu odpuštění. Nemusíte se s nimi usmířit a ani se nemusíte snažit pochopit, proč udělali to, co udělali. Jen s nimi musíte vnitřně uzavřít mír. Nechte vztek a hněv odejít a popřejte jim z celého srdce vše nejlepší.
Může se stát, že největší zlost a nespokojenost pociťujete vůči sobě samému. Milujte se, přijměte se a především si odpusťte.

13.9.2018 - 105

Jak se zbavit rakoviny - podpůrné metody 3

Příroda má léčivé schopnosti
Trávení času v přírodě může také pomoci zapojit léčivou sílu rozjímající mysli. V dobách dávno minulých se objímání stromů a vdechování výparů z biologicky nezávadné půdy považovalo za léčebné – věda potvrdila, že zemina má zdraví prospěšné účinky díky různým druhům mikroorganizmů, které obsahuje.
Odpočívejte a smějte se.
Říká se, že smích je nejlepší lék. A opravdu, je to možná jeden z nejlepších léků, jaké nám příroda dala.
Pokud mají špatné emoce špatný vliv na naše zdraví, neznamená to, že pozitivní emoce – jako láska, naděje, víra, smích a sebedůvěra – mají pozitivní účinek na naše tělo?
Nyní již víme, že stres je příčinou onemocnění, ale také způsobuje, že je rakovina agresivnější. Relaxace, úplná absence stresu, je naopak léčivá.
Dalšími způsoby, jak navodit smích a uvolnění a zmírnit stres a úzkost jsou všechny druhy sportu, cvičení, meditace a poslouchání některých druhů hudby o pozitivních vibracích.
Teplé sluneční paprsky mají schopnost léčit
Zapomeňte na propagandu proti slunění. Uvolnění není jediný blahodárný účinek slunce. Pomáhá vám absorbovat vitamín D, který je silnou zbraní proti rakovině. Všechny opalovací krémy s ochranným faktorem, ať už přírodním nebo jiným, omezují tvorbu vitamínu D. Není dobré se spálit, ale budete-li se slunit rozumně, nestane se to.

14.9.2018 - 106

Jak se zbavit rakoviny - podpůrné metody 4

Důležitý spánek
Připomeňme si význam spánku. Doporučuje se osm hodin spánku za noc. Má se spát ve zcela temné místnosti. Důvodem je tvorba melatoninu, hormonu vylučovaného epifýzou, jenž hraje při léčbě důležitou roli. Je známo, že lidé pracující v noci jsou častěji nemocní a to platí i o rakovině. S postupujícím stářím se tvorba melatoninu snižuje. Na tvorbu melatoninu negativně působí světlo. Lidé se špatným spánkem by měli zvážit umělé doplnění melatoninu.
Zbavte se toxinů
Pokud máte rakovinu, zcela jistě je ve vašich střevech jistá forma toxicity. Játra, jejichž úkolem je zbavovat tělo toxinů, budou oslabená. Tudíž budeme­li přidávat toxický odpad do orgánů, které na to nejsou připraveny, bude výsledkem, že se jedy absorbují zpět do těla a my se budeme cítit hůře.
Prvním krokem k detoxikaci musí být, že přestaneme přidávat do těla další jedy. To znamená věnovat pozornost stravě a nápojům, které požíváme. Maso, mléčné výrobky, cukr a alkohol bychom měli z naší stravy zcela vynechat a nahradit je syrovou (nebo v páře upravenou) zeleninou a ovocem. Napařování, na rozdíl od jiných způsobů úpravy pokrmů, neznehodnocuje vitamíny, enzymy a minerály obsažené v pokrmech nebo je ničí o mnoho méně než jiné způsoby vaření. Jediný nápoj, který bychom měli zpočátku konzumovat, je čistá voda. Měli bychom vypít tolik vody, kolik jsme schopni zvládnout – řekněme 10 až 15 sklenic denně.
Výjimkou z pitného režimu můžou být určité čaje: mátový, šalvějový, zázvorový nebo zelený. Tekutiny můžeme doplnit o čerstvou šťávu z mrkve nebo červené řepy, které jsou velmi zdravé pro játra. Pozitivní účinek má přidávání citrónové šťávy do vody.
Strava sestávající výhradně z čerstvého ovoce a zeleniny bude mít přirozeně detoxikační účinky sama o sobě a nebude zapotřebí jiných metod.
Pitný režim
Zvýšit příjem co nejčistší vody. Průběžně celý den popíjet tři a více litrů denně.

15.9.2018 - 107

Jak se zbavit rakoviny - podpůrné metody 5

Začněte očistou střev
K tomu existuje řada různých postupů. Ze všeho nejdřív můžeme podstoupit průplachy střev. Je zde však několik omezení. Výplachy se nedoporučují, pokud máte rakovinu střev, anebo při některých dalších okolnostech (určitě ne, když je žena těhotná) Pokud není možné provést celkovou očistu střev, lze užívat větší dávku oxidu hořečnatého ve sklenici vody. Mělo by dojít k rychlému vylučování usazených fekálií. Zvažte užívání bentonitového jílu, kvalitního nepřislazeného živočišného uhlí anebo psyliové slupky. Všechny zmíněné prostředky na sebe váží toxiny a pomáhají vyčistit střeva.
Po vyčištění střev se začneme zabývat játry
O blahodárných účincích mrkve a červené řepy není pochyb. Játra můžeme posílit také pravidelným užíváním a doplňováním stravy následujícími bylinami: rozmarýn, ostropestřec mariánský a kořen pampelišky. Funkci jater podporuje také vitamín C, citrónová šťáva nebo jablečný ocet.
Dále je třeba podpořit lymfatický systém. Cílem lymfatické masáže je uvést lymfu do pohybu. Jinou možností, a pravděpodobně nejlepší, je pořídit si malou osobní trampolínu a skákat nebo běhat na ní až 45 minut denně.

16.9.2018 - 108

Jak se zbavit rakoviny - podpůrné metody 6

Otužujte se
Řadě pacientů pomohlo při léčbě rakoviny otužování. Každodenní procedura několik minut trvajícího střídání studené a teplé sprchy, 20 sekund studené a 40 sekund teplé vody.
Okysličujte své tělo
Víme, že příčinou absolutní většiny případů rakoviny, ne­li všech, je nízké okysličení okolních tkání. Nedostatek kyslíku nutí některé buňky, aby si našly náhradní způsob, jak uspokojit své energetické potřeby. Nemají již dostatečný přísun energie skrze své normální aerobní kanály, takže se přizpůsobí a přemění svůj program na primitivní anaerobní způsob výroby energie.
Buňka vypne své mitochondrie, což jsou podlouhlé útvary v buňce, zabezpečující přísun energie aerobní cestou. Ukončení funkce mitochondrií má bohužel ještě jeden zhoubný následek: buňka již není schopná iniciovat svou vlastní smrt (protože to je jedna z dalších funkcí mitochondrií). V důsledku toho se stává buňka nesmrtelnou a to je důvod, proč představuje rakovina tak vážný problém. Rakovinové buňky se zdolávají, ale nejsou schopny přirozeně zaniknout.
Jeden ze způsobů, jak změnit tuto situaci, je zvýšit okysličenost tkání v celém těle. Tím dojde ke zpětnému efektu a buňky se přimějí k tomu, aby se přeměnily zpět do normálního stavu a znovu aktivovaly své mitochondrie. Jakmile se tak stane, buňka spustí mechanizmus zániku a rakovinný nádor odumře.

17.9.2018 - 109

Jak se zbavit rakoviny - podpůrné metody 7

Alkalizujte své tělo
Někteří léčitelé přišli postupně k zásadnímu závěru, že v těle s normálním metabolizmem se rakovina nemůže vytvořit. Nejpodstatnějším úkolem jakékoliv terapie je tedy normalizace porouchaného metabolizmu.
Klíčovou charakteristikou opravdu zdravé tkáně je její dostatečné okysličení. Druhou klíčovou charakteristikou je míra zásaditosti nebo kyselosti, již vykazují tkáně. Ve zdravém stavu jsou tkáně mírně zásadité. Nezdravému stavu odpovídá kyselost.
Je potřeba dodat, že existuje přímá spojitost mezi úrovní okysličení a relativní kyselosti těla. Stav s nízkou hladinou kyslíku nevyhnutelně vede ke kyselému prostředí. Pokud se tedy chceme znovu uzdravit, musíme najít způsob, jak navrátit tělo z kyselého stavu zpět do mírně zásaditého. Prvním opatřením je dieta, zásaditá strava, což je vegetariánská strava, obzvláště strava složená ze syrového ovoce a zeleniny. Maso a mléčné výrobky jsou naopak kyselotvorné.
Téměř s jistotou můžeme říci, že důvodem, proč většina rakovinných diet funguje, je fakt, že uvádějí tělo do zásaditého stavu.
Provádějte odkyselovací koupele
Velmi důležitým a největším vylučovacím orgánem je kůže. Koupel v zásadité lázni vám pomůže, pomocí děje zvaného osmóza, se bezpečně zbavovat kyselin v těle, velké příčiny parazitární zátěže a rakoviny. Podpůrně působí kartáčování kůže kartáčem s dlouhou rukojetí vyrobeným z přírodního materiálu. Kůže by při kartáčování měla být suchá, nikoliv vlhká. Byly zaznamenány případy, kdy dlouhé, několik hodin trvající odkyselovací koupele se výrazně podílely na vyléčení z rakoviny.

18.9.2018 - 110

Jak se zbavit rakoviny - podpůrné metody 8

Zelené potraviny
„Supergreens“ je obecný název pro práškové přípravky a nápoje vyrobené z mladého ječmene, chlorelly a podobných potravin. Některé druhy mohou mít až 40 i více ingrediencí. Zelené potraviny a chlorofyl v nich sehrávají také velmi klíčovou roli při léčení rakoviny.

Citrony a vitamín C
Dr. Cornelis Moerman, holandský lékař, se začal poprvé zajímat o problematiku stravování a rakoviny, když ho přišel požádat o pomoc muž jménem Leendert Brinkman. Trpěl rakovinou žaludku, která se rozšířila do třísel a nohou (tj. stadium 4). Lékaři už mu nedokázali pomoci. Moerman mu poradil, aby jedl tolik pomerančů a citrónů, kolik jen snese. „Jedl jsem je po pytlích, až jsem měl vitamínu C po uši,“ říkal. Po roce neměl jediný nádor. Dožil se 90 let. Zřejmě ho vyléčil vitamín C, ale téměř jistě se vyléčil díky ještě důležitějším alkalickým účinkům kyseliny citrónové. Kyselina citrónová také zamezuje glykolitickému procesu, pomocí kterého rakovina přeměňuje cukry v energii.
Narušení DNA rakovinných buněk
Jednou z charakteristik, kterou se odlišují rakovinné buňky od většiny normálních buněk, je rychlost buněčného dělení. Rakovinné buňky se dělí častěji ve stejném časovém rámci než většina normálních buněk. Jedním ze způsobů, jak pokořit rakovinu, je zničit její schopnost dělit se a množit. Existuje přístup, jenž využívá enzym zvaný nukleární faktor – kappa B (NF – kB). Pokud se enzym vyskytuje ve zvýšeném množství, zvyšuje se buněčné dělení. Pokud nalezneme způsob, jak enzym zničit, dělení buněk se omezí nebo zcela zastaví.
Existuje celá řada přírodních látek, které to dokáží. V podstatě jsme o většině z nich již mluvili. Obvykle se v této souvislosti zmiňují látky jako vitamín C, vitamín D (ano, více slunění!), kurkumin a další substance.
Aby byl vitamín C v tomto ohledu dostatečně účinný, musí být jeho hladina uvnitř buněk velmi vysoká. Proto ho musíte přijímat zejména nitrožilně.

19.9.2018 - 111

Jak se zbavit ranoviny - podpůrné metody 9

Kyselina elagová
Je to přirozeně se vyskytující polyfenolová složka nacházející se v různých druzích ovoce a ořechů, především v červených malinách, ale také v jahodách, borůvkách a vlašských ořeších. Zdá se, že má zároveň velmi silné protirakovinné účinky a je schopna zastavit mutace v buněčné DNA. Výsledky některých studií ukázaly, že rakovinná aktivita ustala do 48 hodin.
Panuje velké nadšení ohledně možných výhod této chemické látky a dokonce ani American Cancer Society (Společnost pro výzkum rakoviny) ji nemohla ignorovat – i když od ní čtenáře odradila, když je informovala, že látka není k dostání jako potravinový doplněk. Z technického hlediska měli pravdu – jakýkoliv doplněk, o kterém se uvádí, že obsahuje kyselinu elagovou, je podvod. Doplňky obsahující elagitaniny však poskytnou surovinu, která se v těle přemění na kyselinu elagovou. Největší koncentraci elagitaninů obsahují semínka malin.

IP6
Je to chemická látka zvaná inosistol hexafosfát a přirozeně se nalézá v jídle s velkým množstvím vlákniny, jako jsou fazole, celozrnná rýže a pšeničné otruby. Řada studií provedených na zvířatech, testování lidmi zatím neproběhlo, prokázala jeho velkou účinnost proti širokému spektru druhů rakoviny. Působí proti všem rakovinným buňkám tím, že je normalizuje – přetváří je zpět v normální buňky.

Vitamín E sukcinát
Na vitamín E se v souvislosti s rakovinou pohlíží s určitou nelibostí. Existuje podezření, že standardní formy vitamínu E mohou ve skutečnosti rakovinu chránit. Přesto je zde jeden druh vitamínu E, alfa­tokoferol sukcinát, o kterém se zjistilo, že podporuje apoptózu.

20.9.2018 - 112

Jak se zbavit rakoviny - podpůrné metody 10

Náprstník
Dobře známý extrakt z náprstníku červeného, používaný na některá srdeční onemocnění, byl shledán velmi účinným prostředkem proti různým druhům rakoviny. Způsobuje vyvolání apoptózy, tedy přirozenou smrt rakovinových buněk. Extrakt je však v současné době k dostání ve dvou formách, z nichž jedna na rakovinu vůbec nepůsobí. Účinný je digitoxin, vyrobený z Digitalis purpurea. Naopak absolutně neúčinná je proti rakovině látka s podobným jménem a dnes poměrně často používaná, digoxin, vyrobený z Digitalis lanata.
DMSO
Dimetylsulfoxid (DMSO) je organická sloučenina síry. Jedná se o čirou, bezbarvou a relativně nezapáchající tekutinu, která vykazuje jasné protirakovinné působení. Přes 6000 článků ve vědecké literatuře podává neoblomné důkazy o tom, že jde o uznávanou zbraň proti rakovině. Veterináři ji používají běžně k léčbě rakoviny u zvířat.
DMSO je možné přijímat nitrožilně injekcemi, orálně anebo vmasírovávat.
Rakovina kůže reaguje na DMSO rychle a stejně tak je efektivní na rakovinu mozku. Vhodným způsobem, jak dostat chlorid cesný do těla, je rozpustit ho nejprve v DMSO.
Existují nějaké vedlejší účinky léčení DMSO? Pocit v dutině ústní, jako když sníte česnek, a zapáchající dech. Někteří lidé trpí bolestmi hlavy, závratí nebo mírnou nevolností. Může se vyskytnout lokální kožní vyrážka nebo pocit pálení na kůži.
Upozornění: DMSO je extrémně účinné rozpouštědlo. Rozpustí cokoliv včetně latexových rukavic a umělé hmoty. Je jasné, že nikdo nechce, aby se něco jedovatého rozpustilo a dostalo spolu s DMSO do těla. Proto si předtím, než použijete DMSO, sundejte všechny šperky a pečlivě omyjte povrch těla. DMSO by nikdy nemělo přijít do kontaktu s plastem, pouze se sklem a lžičkou z vysoce kvalitní nerezové oceli. Dostačující by měla být dávka 1–2 lžičky denně.

21.9.2018 - 113

Jak se zbavit rakoviny - podpůrné metody 11

Kajenský pepř
Richard Schulze tvrdí, že kajenský pepř má také silné protirakovinné účinky. Vypráví příběh muže, jenž trpěl neoperovatelným rakovinným nádorem mozku. Šel domů, provedl detoxikaci střev a jater a pak dodržoval pravidelný denní režim deseti šálků čaje z kajenského pepře. Za tři měsíce se nechal vyšetřit svým lékařem a rentgenové snímky ukázaly v jeho hlavě vysušený mrtvý nádor.
Schulze doporučuje téměř na jakékoliv potíže jednu lžičku ekologicky pěstovaného kajenského pepře anebo odpovídající množství kapek dobré tinktury pepře vypít ve sklenici horké vody třikrát denně.
Kajenský pepř také ihned způsobuje rozšíření cév, díky kterému může protékat víc krve a kyslíku na vzdálenější místa. Mimo to, že je účinný sám o sobě, zrychluje působení ostatních léků a bylin, jež spolu s ním užíváte.
Zázvorový čaj
Pokud vás zatím žádná metoda nezaujala, můžete si jednoduše nakrájet trochu čerstvého zázvoru a nechat ho chvíli louhovat ve vařící vodě. Zázvorový čaj, který takto připravíte, vypijte. Ano, i pití zázvorového čaje pomáhá přesvědčit rakovinné buňky, aby se staly normálními.

22.9.2018 - 114

Jak se zbavit rakoviny - podpůrné metody 12

Zničte energetický zdroj rakoviny
Zásadním rozdílem mezi rakovinnou buňkou a normální zdravou buňkou je způsob, jakým získává energii. Normální buňky získávají energii z procesu oxidace, zatímco rakovinné buňky využívají proces fermentace, kam patří i glykolýza. Glykolýzou nazýváme metabolickou přeměnu, při které se cukr využívá jako palivo a ze slabého okysličování – anaerobního dýchání - dochází k přeměně v ATP (adenosin, trifosfát), který je pro tuto změnu klíčovou biochemickou složkou zajišťující životaschopnost buněk. Je nezbytná jednak k přeměně nitrobuněčné energie, jednak k replikaci DNA.
Terapie založená na ničení ATP je metodou, jež upoutává stále silněji pozornost současných výzkumníků. My ale nemusíme čekat na výsledky výzkumů, které umožní vznik patentovaného léku. My již máme způsoby využívající tento přístup ke zničení rakoviny.
První strategií zničení energetického zdroje je jednoduše ho již nadále nevyhledávat: úplně vyškrtněte cukr ze svého jídelníčku. To však neznamená, že místo toho přejdete na potraviny „bez cukru“, které obsahují umělá sladidla, jako je Aspartam (u něhož je vědecky prokázaná toxicita) nebo sacharin. Jediné cukry, které nemusíte dávat na seznam „zakázaných cukrů“, jsou ovocné cukry v jejich původní formě. To znamená, že můžete jíst jablka, hroznové víno, pomeranče atp. Fruktóza v těchto potravinách je méně biologicky dostupná než glukóza nebo sacharóza. Ovoce je zároveň energetickou zásobárnou pro další zdravé rostlinné živiny, které mohou pomoci pokořit rakovinu. Cukr tedy vynecháte, ale čerstvé ekologicky pěstované syrové ovoce naopak do jídelníčku zařaďte. Ti z vás, kdo máte stále chuť na sladké, můžete případně použít Stévii, rostlinné sladidlo, které je zároveň zdravé.
Druhou metodou vedoucí k odlivu energie, kterou rakovina tolik potřebuje, je narušení samotného procesu glykolýzy pitím zředěného jablečného octa v bio­kvalitě. Vše, co potřebujete, je trocha jablečného octa rozmíchaná ve sklenici vody. Pomerančová nebo citrónová šťáva mají podobný účinek.

23.9.2018 - 115

Jak se zbavit rakoviny - podpůrné metody 13

Pak je tu samotné ATP. Skupina indických vědců přišla s tvrzením, že jedním z možných způsobů zničení rakoviny je tlumit ATP, a to pomocí látky zvané methylglyoxal.
Methylglyoxal
Jedná se o vedlejší produkt vznikající v našem těle přirozeným rozkladným procesem při glykolýze. Indický biochemik, profesor Manju Ray, v roce 2001 testoval methylglyoxal na 19 pacientech s velmi pokročilým stadiem rakoviny. Z nich všech, kteří by za normálních okolností zemřeli do několika měsíců, zemřeli ve skutečnosti jen tři. U pěti z nich se stav rakoviny stabilizoval a jedenáct z nich se vyléčilo. Další studie prokázaly, že celkové procento vyléčených pacientů s pokročilým stadiem onemocnění je 70 %. Lze předpokládat, že celkové procento by bylo ještě vyšší, pokud by se průzkum provedl v dřívějších stadiích nemoci.
Neznamená to ale, že jsme se dostali do slepé uličky. Methylglyoxal máme k dispozici. Navíc je zadarmo a velmi dobře dostupný. Kde? V naší moči. Moč byla ve skutečnosti vychvalována po mnoho století, možná tisíciletí, jako léčivé tonikum rovné mnohým jiným, ba účinnější. Mimo methylglyoxalu obsahuje velké množství močoviny a k tomu je bohatým koktejlem organických látek. Miliony lidí pijí denně sklenici moči a přísahají, že má pozitivní zdravotní účinky.
Samotná představa pití moči vzbuzuje v mnoha lidech odpor. Je však známo, že moč je velice čistá substance a že má dokonce antibiotické účinky. Moč můžete aplikovat například na zranění jako prevenci infekce. Aby byla moč přijatelnější, je dobré přejít na vegetariánskou stravu, pak je její chuť méně nepříjemná. Můžete ji smíchat s (čerstvě vymačkanou) pomerančovou šťávou nebo práškem ze zelených potravin a přebít tak její chuť. Nejlepší je moč z prvního ranního močení odebraná uprostřed močení, ale účinkovat bude jakákoliv moč.

24.9.2018 - 116

Jak se zbavit rakoviny - podpůrné metody 14

Antiangiogeneze
Další strategií, která je v popředí zájmu klasických i alternativních vědců, je potírání rakoviny za pomoci narušení jejího zásobování krví. Aby mohly nádory růst, přimějí tělo dospělého člověka, aby zvýšilo zásobování krví, proces známý jako angiogeneze.
Účinná a dostupná je v tomto směru polévka miso, selen nebo severoamerická bylina svlačec. Avšak nejúčinnější z těchto dobře dostupných antiangiogenezních prostředků je kurkumin.
Kurkuma
Kurkumin je extrakt z rostliny zvané kurkuma, které věnují velkou pozornost vědci zkoumající rakovinu. Musíme zmínit fakt, že jsou v současné době prokázány i jiné protirakovinné účinky kurkumy – nejen zabránění angiogenezi.
Pacient s rakovinou potřebuje čistý kurkumin, a to v doporučené dávce 4–8 gramů za den. Kurkuminové kapsle jsou však nevhodné, protože kurkumin je třeba před požitím rozmělnit v tuku. Nejlepší způsob je koupit práškový kurkumin, rozpustit ho v teplém kokosovém mléce nebo smetaně a vypít ho. Kurkumin účinkuje synergicky s kopretinou řimbabou, léčivou bylinou, kterou je taktéž třeba rozpustit před požitím v tuku (efektivní denní dávka je kolem 4 gramů).

25.9.2018 - 117

Jak se zbavit rakoviny - podpůrné metody 15

Aloe vera
Dalším prvotřídním produktem velmi vhodným k podpoře detoxikace, pročištění, odhlenění a především k odkyselení, ale i jako potravinový doplněk pro zdravé, je šťáva z aloe vera. Již po tisíciletí je známo široké působení této rostliny léčitelům, zvláště na jihomořských ostrovech a zemích Dálného východu. O jejím používání informují již četné staroegyptské záznamy.

Yucca shitigera
Dalším naprosto přírodním potravinovým doplňkem, který vám může při pročišťovací a odkyselovací kúře pomoci, jsou extrakty z palmy Yucca shitigera. Jedná se o jednu z nejkrásnějších pouštních rostlin Severní a Střední Ameriky. Patří k čeledi liliovitých, které jsou odedávna známy z důvodu svých četných dobrých vlastností jako velmi užitečné. Protože juka roste za velmi nepříznivých podmínek ve vysokohorských pouštních oblastech při extrémních vedrech a chladech, v dlouhých obdobích sucha a enormních bouřích velmi pomalu, buduje si jedinečné obranné látky, aby nejdříve přežila sama a nakonec pomohla k přežití jiným. Indiáni žijící v těchto krajích rozpoznali nedocenitelnou hodnotu této rostliny a nazvali ji „stromem života“. Zvláštností juki jako součásti doplnění výživy pro dnešního člověka je její vysoký obsah živin a účinných látek z aktivních enzymů, saponinů, antistresových látek, chlorofylu a hodnotných stavebních kamenů bílkovin. Tyto účinné látky a živiny jsou kromě jiného odpovědné za čištění, detoxikaci a aktivaci látkové výměny v organizmu.

Plantago ovatae
Můžete je přidat ke své stravě a tím zlepšit vyprazdňování. Jedná se o slupky z jitrocele indického. Tyto slupky z Indie pocházející rostliny Plantago ovatae mají schopnost vázat a odstraňovat střevní usazeniny. Přirozenou cestou zastavují průjem a podporují vyloučení toho, čeho se tělo co nejrychleji potřebuje zbavit, ve spojené formě směrem k východu. Protože tyto slupky z jitrocele indického nabudou až padesátinásobek svého objemu (pokud je k dispozici dostatek vody, o což se musíte postarat), jsou ideální k naplnění žaludku, zvláště u postních kúr. Nejlépe přitom působí prášek z těchto slupek, kterým se někdy říká indická vláknina. Stačí ho vzít jednu polévkovou lžíci, vmíchat do čtvrt litru ovocné nebo zeleninové šťávy (nejlépe jablečné) nebo vody, zamíchat a celé to rychle vypít.

26.9.2018 - 118

Jak se zbavit rakoviny - podpůrné metody 16

Himálajský bylinný čaj Guduchi
K podpoře pročištění bych vám chtěl doporučit také dva zvláštní druhy čaje. Prvním je himálajský bylinný čaj Guduchi. Pochází z nepálských lesů. Je to směs ze stonků rostliny Tinuspor cordifolia a kůry skořicovníku nebo citrónové trávy. V historické sanskrtské literatuře je Guduchi popisován jako „nektar života“. Stonek obsahuje tolik výživných rezerv, že jeho malý kousek umožňuje přežití kořenům, i když se zdají naprosto vyschlé. Guduchi je lehce stravitelný bylinný čaj, který silně podporuje jak vitální síly, tak i pročištění organizmu.

Čaj Lapacho
Čaj Lapacho, kůra lapachového stromu zlepšuje imunitu a obranné síly organizmu a posiluje strukturu buněk. Má i u léčivých rostlin nezvykle vysoký podíl minerálů a stopových prvků. Hlavní účinek lapachového čaje spočívá v jeho stimulujícím působení na obranný systém našeho těla. Vitamín C a čaj Lapacho společně urychlují vylučování nežádoucích látek z organizmu, posilují obranyschopnost a zmírňují alergické reakce. Lapachová kůra má neobvykle vysoký obsah minerálů a stopových prvků. Obsahuje hojnost vápníku, železa, draslíku, mědi, zinku, manganu, bóru a hořčíku, jakož i fosforu, chrómu, jódu, molybdenu, stříbra, zlata a jiných. Čaj Lapacho je chutný a má vitalizující vlastnosti.

27.9.2018 - 119

Jak se zbavit rakoviny - podpůrné metody 17

Spirulina platensis

Mikrořasa Spirulina platensis je malá přírodní elektrárna. Je ideálním potravinovým doplňkem, lehce stravitelná, s vysoce hodnotnými rostlinnými bílkovinami a všemi esenciálními aminokyselinami, mnoha vitamíny, minerály a jinými živinami. Obsahuje všech 8 esenciálních a 9 dalších aminokyselin, přesně tu kombinaci, kterou člověk podle Světové zdravotnické organizace potřebuje. Podíl proteinů je vyšší než u masa nebo vajec, buněčné stěny se skládají z lehce stravitelných mukoproteinů, vitamínů, jako např. provitamínů A (betakaroten), vitamínů B, vitamínů E, antioxidantů a mnoha dalších. Dokonce se zde vyskytuje podíl vitamínu B 12, jakož i četné zásadité minerály jako hořčík, vápník a další. Spirulina obsahuje přibližně 18krát více železa než špenát a četné stopové prvky jako zinek, selen, lithium a mangan. Chlorofyl ze sluneční energie, téměř identický s krevním barvivem hemoglobinem, se vyskytuje hojně, jak můžeme tušit již z jejich zelené barvy. Zmínit se musíme také o hojnosti enzymů a několikanásobně nenasycených mastných kyselinách.
Vitamín D
Vitamín získaný ze slunce také působí proti rakovině několika různými způsoby.

28.9.2018 - 120

Jak se zbavit rakoviny, podpůrné metody – útok na nádor 18

Útok na nádor
Myslím, že dnes je již zcela evidentní, jak pracují ortodoxní a alternativní terapie. Ortodoxní přístup k léčbě rakoviny je omezeným souhrnem toxických a ne příliš efektivních léčebných metod, kolem nichž byla vystavěna obranná pevnost. Nálepku alternativní dostal jakýkoliv jiný přístup pod sluncem, než vnucované ortodoxní postupy. Hlavní proud medicíny je odmítá a tvrdě proti nim postupuje, evidentně z tržních důvodů, kdy se snaží nemilosrdně vypořádat s konkurencí. Je důležité se o tom zmínit, protože ačkoli přímé namíření léčby proti nádoru je viděno spíše jako doména ortodoxní medicíny, existuje ve skutečnosti řada alternativních proudů, které dokážou útočit na rakovinné buňky a zabíjet je buď přímo, nebo nepřímo.
Kanadská krevnice
Sanguinaria canadensis pochází z lesů severní a střední části USA a Kanady. Jedná se o bylinu s velmi silnými protirakovinnými účinky, zejména v případě melanomů nebo jiných povrchových druhů rakovin. Jednoduše řečeno, rozpouští všechny druhy zhoubných bujení a zanechává zdravou tkáň téměř nedotčenou. Pozoruhodná sbírka fotografií, zachycujících průběh jejího účinkování, je k vidění na www.silvermedicine.org nebo na www.cancerx.org.
Krevnice se snadno a rychle vstřebává do těla. Proto je možné, aby krevnice vyhledala nádory a zničila je, i když jsou na povrchu. Jedna pacientka, která ji používala, aby se zbavila rakoviny prsu, během následujícího měsíce zjistila, že se rakovina ztratila i z jejího krku. Popisuje, že to byl extrémně bolestivý proces, ale ne tak bolestivý jako chemoterapie. Do konce měsíce se rakoviny úplně zbavila.
Na internetu je k dostání řada černých balzámů. Nejznámější z nich jsou TumorX Salve a Cansema. Produkty firmy Cansema již nejsou na trhu k dostání. Jejich výrobci, alpha Omega Labs, zakázala FDA podnikat a vlastníka, Grega Catona, uvěznili pro údajné šíření „podvodné léčby rakoviny“. Odkazuji vás tedy na podrobný zdroj informací o TumorX na www.cancerx.org.
Výrobek je k dostání na www.simpledefeat.com. Tinkturu z krevnice pro vnitřní užívání dostanete na www.cancersalves.com. Další černý balzám se prodává pod jménem Balm of Gilead na www.austinpages.com. Není zcela jasné, jak je možné, že tyto takzvané escharotické černé balzámy fungují. Podle jednoho názoru je nejdůležitější složkou chlorid zinečnatý, nikoliv bylina. Ať je to jakkoliv, tyto masti přesvědčivě demonstrovaly schopnost zabíjet rakovinné buňky a zanechávat zdravou tkáň jen lehce podrážděnou.

29.9.2018 - 121

Jak se zbavit rakoviny, podpůrné metody – útok na nádor 19

Trávicí enzymy
Mnoho našich trávicích enzymů se vyrábí ve slinivce břišní. Rakovina je bohužel výkonným producentem látek, které trávicí enzymy ničí. Slinivka je pak nucena produkovat ještě více enzymů. Výsledkem může být brzy vyčerpání slinivky. Pro podporu slinivky byste měli pít zelené šťávy, omezit konzumaci masa, občas držet hladovku a doplňovat svou stravu o pankreatické enzymy. Pankreatické enzymy se mají užívat tehdy, když je váš organizmus nejvíce zásaditý, konkrétně kolem 2.–3. hodiny odpoledne.
Existuje řada různých druhů proteolytických trávicích enzymů: proteáza tráví bílkoviny, lipáza tráví tuky, amyláza pomáhá trávit uhlovodany.
Enzymy, kromě toho, že přímo útočí na rakovinu, také zlepšují činnost imunitního systému tím, že pomáhají stimulovat produkci látky zvané faktor rakovinné nekrózy (TNF), která zabíjí rakovinné buňky. Působí také proti metastázování, zabraňují dalšímu růstu rakovinných buněk. Komerční enzymové přípravky často kombinují pankreatin a papain, silně účinný enzym získaný z papáje, a bromelain, enzym získaný z ananasu.
Hladovka
Když nemá tělo ke spalování žádné palivo ze stravy, musí si vystačit samo. První jsou na řadě nashromážděné zásoby tuku, když ale dojdou, co pak? Tělo se musí rozhodnout, kterou svou část zkonzumuje následně – svaly? Možná. Teorie říká, že zkonzumuje tu část, která je nejlépe postradatelná. A co by mohlo být více postradatelné než rakovinný nádor?
Nebezpečí hladovky spočívá v tom, že jakmile s ní přestanete, rakovina se opět vrátí. Je to však způsob, jak získat čas.

30.9.2018 - 122

Jak se zbavit rakoviny, podpůrné metody – útok na nádor 20

Hroznová dieta
Spočívá v konzumaci červeného hroznového vína, pokud možno ekologicky pěstovaného a s obsahem peciček, které je třeba v puse rozkousat, někdo doporučuje rozšíření diety o směs zelených potravin, jako je mladý ječmen.
Protože v dnešní době je většina hroznového vína bez pecek, můžete si najít jako doplňkový zdroj extrakt z hroznových semínek.
Podle zastánců hroznové diety je důvodem, proč funguje, fakt, že rakovina do sebe s radostí vcucne hroznový cukr, který obsahuje celý arzenál jedů, především však resveratrol a quercetin. Jedy rakovinu zabíjejí. Quercetin, resveratrol a extrakt z hroznových semen můžete získat i jako jednotlivé doplňky. Hroznová dieta však funguje na širokou škálu onemocnění, takže je dost pravděpodobné, že při ní probíhají i jiné zdravotně prospěšné procesy. Chci vás jen varovat, abyste neočekávali během diety aktivní společenský život. Odcházení škodlivin z těla bude provázeno dosti silným zápachem, což je však dobrým ukazatelem, že hrozny úspěšně detoxikují organizmus.
Láhevník (Pawpaw)
Láhevník (Anona ostnitá) je jihoamerický strom, který vykazuje zázračnou kombinaci účinků pro normální buňky. Je neškodný, přitom je ale údajně mnohonásobně účinnější jako zabiják rakovinných buněk - adriamycin, chemoterapeutická droga. Pawpaw (mluvíme zde o severoamerickém stromu, ne o papáje) je bratrancem láhevníku a je považován za ještě mocnějšího zabijáka rakoviny. Zajímavé je, že se obě rostliny ukázaly jako účinné i proti rakovinným buňkám, které odolávají ozařování a chemoterapii.
Koloidní stříbro
Jedním způsobem boje proti virovým a bakteriálním infekcím je použití koloidního stříbra. Koloidní stříbro má silné antiseptické účinky a působí preventivně proti téměř všem druhům infekcí. Vyřadí z činnosti enzym, který jednobuněčné bakterie, viry a houby potřebují k metabolizmu kyslíku, a přitom nijak neponičí normální buňky. Slovo koloidní vyjadřuje velice jemné napojení částic stříbra v roztoku. Stříbro je také k dostání v iontové podobě.
Je možné, že má koloidní nebo iontové stříbro pozitivní účinky na rakovinnou tkáň tím, že nutí rakovinné buňky vrátit se do svého původního nerozlišeného stavu. Iontové stříbro se obecně považuje za zcela netoxické.